آشنایی با SmartDCIM (سامانه هوشمند مدیریت زیرساخت فیزیکی مرکز داده)

SmartDCIM یک محصول توسعه یافته و بومی مبتنی بر فناوری و تکنولوژی روز شرکتهای نرم افزاری و پیشرو در زمینه محصولات مدیریت زیرساخت فیزیکی مرکز داده در سطح جهانی است.  بطور خلاصه در شکل زیر توانمندی این محصول و انچه که می تواند برای پوشش نیازمندی های مرکز داده شما انجام دهد، نمایش داده شده است. در این سیستم بخشهای مختلف تجهیزات زیرساخت فیزیکی مرکز داده از جمله دارایی های فیزیکی شامل تجهیزات شبکه و امنیت، سرورها، UPS و برق بی وقفه، تابلوهای برق، ژنراتور ، پاورمیترها و آنالیزرها، رک، پچ پنل، ماژول های مدیریت کابل کشی CAT6,7,5 و فیبر نوری، تجهیزات ذخیره سازی، تجهیزات سیستم های سرمایشی Cooling، تجهیزات اعلام و اطفاء حریق ، اکسس کنترل و ... که همگی به عنوان دارایی های یک مرکز داده محسوب می شوند قابل ثبت و مدیریت دارند.
تعیین میزان ظرفیت، آزاد و مصرف شده منابع مختلف از جمله برق، سرمایش ،فضای خالی رک ها و محیط مرکز داده و ... از جمله امکانات دیگر این سیستم می باشد.
مدیریت تغییرات و ثبت و کنترل جابجایی ها متناسب با درخواست های اعلام شده در سطح مرکز از جمله دیگر قابلیت های این سیستم است.
یکی از دغدغه های اصلی در مراکز داده کنترل و مدیریت کاهش انرژی و هزینه های مترتب بر آن است. سامانه کنترل و مانیتورینگ زیرساخت فیزیکی SmartDCIM امکان دستیابی به این اهداف را میسر می کند.
مانیتورینگ در لحظه شرایط محیطی می تواند به فراهم شدن هر چه بهتر مدیریت منابع موجود کمک نماید.
قابلیت مانیتورینگ کامل شبکه برق در مرکز داده نقش بسزایی در کاهش حداقلی قطعی های بدون برنامه در مرکز داده خواهد داشت.
مشاهده نمای واقعی جانمایی و ارتباطات تجهیزات به صورت سه بعدی می تواند در بهبود شرایط کار بسیار موثر و کارآمد باشد.
مدیریت دسترسی به تجهیزات در داخل رک ها از طریق مدیریت اکسس کنترل ها با سطوح دسترسی مشخص منجر به حفظ و بهبود امنیت در مرکز داده خواهد شد.
نمای داشبورد با گزارشات هوشمند بدون نیاز به پیکربندی تمامی اطلاعاتی که یک مدیر مرکز داده به آنها نیاز دارد را در اختیار ایشان قرار می دهد.
قابلیت مدیریت گرافیکی کانکشن های شبکه و برق و مسیرهای ارتباطی مربوط به آنها از جمله قابلیت های ارزنده در سیستم زیرساخت فیزیکی مرکز داده محسوب می شود.
اشتراک گذاری :

ثبت نظر جدید

 نظر شما با موفقیت ارسال شد. با تشکر   به روزرسانی
خطا: لطفاً مجدداً سعی نمایید